Apel către binefăcători și ctitori

Viața parohiei Iulie 22, 2012

Cunoscând preocupările credincioșilor pentru valorile spirituale ale poporului nostru, având în vedere poziţia acestora faţă de cele sfinte, nădăjduim că nu veţi rămâne nepasători la doleantele noastre, intrucat nevoile materiale se suprapun cu cele spirituale.

Vă mulţumim şi vă rămânem veşnic recunoscători şi permanent rugători către Bunul Dumnezeu şi credem că veţi încerca să ne ajutaţi pentru a putea continua şi finaliza lucrările începute.Acum când ni se oferă marea şansă de a deveni, precum vrednicii de pomenire strămoşii noştri, ctitori de sfinte lăcaşuri, ne-am bucura nespus să avem fericita ocazie de a trece cu litere aurite, pe placa de marmoră şi numele dumneavoastră, ştiind că la orice slujbă sunt pomeniţi ctitorii şi binefăcătorii noştri.

Puteţi îndemna la un ajutor pentru construirea bisericii noastre pe toţi cei din jurul dumneavoatră: părinţi, copii, rude, angajaţi, prieteni. Doar dacă doriti, puteţi deveni ctitori şi veţi fi scrişi în cartea de ctitorie a bisericii şi veţi fi pomeniţi tot timpul cât se va sluji în această biserică. Asigurăm chitanţă pentru decontare donaţii şi contract de sponsorizare.

Aşteptăm un răspuns pozitiv sau negativ la email: parohia_satul_nou@yahoo.com

Informații :   Pr.Soptica Ciprian: 0745.52.10.18

Evoluţia constructiei bisericii poate fi urmărită pe blogul parohiei :  http://parohiasatunou.blogspot.com

Cont bancar  RO 90 BRDE 070 SV 0338 555 0700 BRD Dorohoi  cu denumirea Parohia "Nașterea Maicii Domnului" Satu Nou Dorohoi

Vă mulţumim anticipat şi vă asigurăm de deosebita noastră consideraţie, rugându-L pe Bunul Dumnezeu să vă dăruiască sănătate şi mult spor în activitatea dumneavoastră, iar din partea noastră neîncetate rugăciuni sincere şi un gând curat pentru cei dragi.

Cel ce se roagă şi osteneşte pentru această biserică a lui Hristos,  Preot Paroh Soptica Ciprian.

“Pentru Casa Domnului Dumnezeului nostru, am dorit cele bune Ţie!” (Psalmul 121,10)