Pregătiri pentru concursul judeţean „Micii creştini“

Arhiepiscopia Iașilor Mai 21, 2018

Detalii despre acest eveniment ne-a oferit părintele paroh Gheorghe Mihalache: „Suntem mai mult decât bucuroşi pentru interesul manifestat de copii şi de însoţitorii lor, de pedagogi şi părinţi, de a participa la concursurile cu tematică religioasă din parohia noastră. Şi la acest concurs vom premia toţi participanţii, elevi şi dascăli, şi cu ajutorul Bunului Dumnezeu îi vom găzdui într-o atmosferă duhovnicească proprie credinţei şi dragostei noastre“.

Concursul „Micii creştini“ pentru elevii din ciclul primar este rodul parteneriatului dintre Parohia Bicaz Oraş I şi Şcoala Gimnazială nr. 1 din Bicaz, prin acceptul şi colaborarea părintelui paroh Gheorghe Mihalache şi a doamnei director Paula Stăcescu, cât şi prin implicarea profesorilor de religie ortodoxă Ionuţ Balmoş, Alexandru Preda şi Andreea Bejan. (Pr. Ştefan Zaharia)